איגוד האינטרנט – מדוע גם אני הצטרפתי

אתמול זה קרה: גלשתי לאתר איגוד האינטרנט מילאתי טופס הצטרפות, שילמתי, והפכתי חבר מן המניין. זה לא עניין טריוויאלי בכלל – במשך השנים, לא רק שלא טרחתי להצטרף לאיגוד הזה אלא גם לא טרחתי להשתתף בפעילויות שלו, שרובן נראו לי בלתי קשורות בעליל לחיי, האמיתיים או הוירטואליים.

אבל הטור הזה (ynet) של חברי רועי שלומי, שכנע אותי סופית – גם בנחיצות וגם בסיכוי לחולל שינוי מבפנים. מעל לכל, הניסיון של גורמים בתוך האיגוד לבצע שינוי תקנוני שיקשה על הציבור להצטרף ולהשתתף בהצבעות, הוא מגונה בעיני ומנוגד לכל מה שהאינטרנט מייצג.

מצטרפים לאיגוד

איגוד האינטרנט היה מעורב במשך השנים בכמה פרוייקטים חיוביים בהחלט ואני יודע שהוא משמש מסגרת גם עבור פעילות של הרבה אנשים טובים. אבל בראייה הכוללת יש בהתנהלותו יותר מדי דברים מוזרים. אינני יודע לומר אם הבעיה של איגוד האינטרנט קשורה לאיכות הניהול שלו או לטוהר הכוונות של אנשים שונים בו. ידידי, גורו התקשורת אבי וייס, טוען כבר שנים שהאפשרות השנייה היא הנכונה, ולדבריו הגיש לפני כמה שנים תלונה למפקח על העמותות על אי סדרים לכאורה בניהול האיגוד, שהסתיימה במבוי סתום.

עוד חברים (ובני משפחה) שכתבו והצטרפו: טל גלילי, שרון גפן, יהונתן קלינגר, יובל דרור, איתי נתנאל, שליו בן-ארי, גל מור, גדי שמשון.

***

ואנקדוטה שקשורה לסיפור: אות הפתיחה ל"קמפיין" הזה היה טוויט של רועי שלומי שהפנה לכתבה. שרון הייתה הראשונה לפרסם ב-twitpic תמונת מסך כמו זו שפרסמתי כאן, ותוך זמן קצר הצטרפו אליה משתמשי טוויטר נוספים שגם כתבו על כך בבלוגים שלהם. כך שמדובר, אם תרצו, ב"שיווק בטוויטר". כמובן, הסיבה היחידה שהוא עבד היא בדיוק הסיבה שבגללה לדעתי שיווק בטוויטר לא עובד במקרים אחרים.

4 תגובות בנושא “איגוד האינטרנט – מדוע גם אני הצטרפתי

 1. איתי

  מהלך יפה כל הכבוד – לכו עוד צעד
  אם כל אחד מהבלוגרים שהתפקדו לאיגוד כדי לשנותו מבפנים היה מתפקד לאחת המפלגות (לפי בחירתו) וקורא לכל קוראיו לעשות ככה (שוב, כל קורא יבחר) – מצבנו היה יותר טוב. העלות דומה והכוח גדול בהרבה.
  לדוגמה אם 20000 בלוגרים וקוראיהם היו חברי קדימה, החוק הביומטרי של שטרית היה נקבר עמוק באדמה, ושטרית עצמו היה מתייחס לערן ורד הגר צימרמן וכו' בכבוד מלכים.
  כמובן שאין שום חובה חוקית להצביע למפלגה שאליה התפקדת ואין שום צורך להאמין בגדולתה של הדמוקרטיה הישראלית בכלל. ההתפקדות היא כלי להחזיק פוליטיקאים בביצים, הדבר האפקטיבי ביותר שיכול להעצים את מי שאין לו מיליונים בכיסים כדי לשמן פוליטיקאים.
   

 2. TR2.0

  למה? למה?!?!
  זה לא היה ברור לכם שזה מהלך מתוחכם (ראשון, אבל מתוחכם) של הזקנים והעצמות היבשות עצמם?
  זה האגודה למלחמה בסמים, זה התקציבים לחיסכון במים, זה האחראים על הכנתנו לרעידות אדמה*.

  אני הילדה שרואה שהחומה ערומה, תוקעת את האצבע בתחת של המלך, אבל לא לזמן רב. זהירות! שיטפון בדרך!!!

  TR2.0
  http://theravenseo.blogspot.com
  http://theraven20.blogli.co.il

  * כרוניקה של ביזנס ידוע מראש:
  00:01 חברת הביטוח שלכם צריכה עוד כסף כדי לממן את המשרדים הכי מפוארים ויקרים בארץ.
  1:05 טלפון במשרד האוצר, שני טלפונים לרוה"מ.
  3:15 הודעה לעיתונות מופצת
  5:35 עיתון הבוקר יוצא בדרכו אליכם ולחנויות
  8:00 חברת "אנחנו הכי ישירים שיש ביטוח" משיקה ב'מפתיע' חבילות נגד רעידות אדמה.
  9:00 חברת הביטוח שלכם צריכה עוד כסף….
  לוביזם, לחצים, משפחות, הון שלטון. שכחתי מישהו?

  (אומרים עלי שאני לא יודעת לסתום את הפה. אומרים עלי שאני כותבת יותר תוכן מקורי לאחרים מאשר לעצמי. אומרים עלי הרבה דברים. אבל אני, רק המילה 'מזדיינת' מחמיאה לי. אני רק סטירה לפנים מאפסת אותי, אני רק ג'וינט עמוס או ראש מוגזם מרגיעים אותי. ויסקי גם טוב, אבל הזמן…הזמן יקר והוא שורף אותו במעלה הכבד).

 3. shooky מאת

  TR2.0 – אני עונה לך למרות שאת דמות פיקטיבית, ולמרות שאני כבר יודע מי עומד מאחוריו (1+1), רק בגלל שהעלית טענה שדורשת תגובה.

  לא, זו לא יוזמה של זקני האיגוד. יוזמה כזו הייתה מטופשת מבחינתם, כי יש להם תקציב של 8 מיליון שקלים בשנה ולכן עוד 7000 ש"ח לא ישנו לכאן ולכאן. לעומת זאת, אם 100 האנשים שישלמו את ה-7000 ש"ח יבואו ויצביעו בניגוד לדעת הזקנים – ויעזרו לשמור את האיגוד דמוקרטי ושקוף – זה יהיה צעד חשוב לאינטרנט בישראל.

  לכן, TheRaven 2.0, אני מציע שזהותך האמיתית תזיז את העכוז הצעיר שלה, תרשם ותבוא להצביע.

   

השאר תגובה