סופסוף: SEOmoz's Ranking Factors 2009

Ranking Factors 2009, סיכום תוצאות הסקר השלישי שערכה SEOmoz בין מקצועני SEO. עוד לא הספקתי לקרוא אבל אם הוא מוצלח כמו שני הקודמים אז מדובר במסמך חובה לכל מי שרוצה להבין משהו בקידום אתרים. הפורמט נראה קצת פחות מוצלח הפעם, אגב. ועוד משהו: אחרי שתקראו, חפשו פוסט כבן שבוע בשם Perfecting Keyword Targeting. תזכירו לי לקשר ולהעיר עליו כמה הערות.

8 תגובות בנושא “סופסוף: SEOmoz's Ranking Factors 2009

 1. shooky מאת

  חוששתני שאתה צודק. קראתי הכל בלילה ונשארתי מאד לא מסופק. לדעתי המאמר של פישקין נכתב בדיוק בגלל זה – בשוליו יש יותר תובנות שימושיות מאשר בפרוייקט הגדול.

 2. דרור

  החשיבות של הסקר של SEOMOZ -גם אם מקצוענים ענו עליו נראית לי די שולית. פוסטים סביב הפרקטיקה של X או הנוסחה הסודית של Y תמיד יישאר משהו פופוליסטי שמביא תנועה. מי שמספיק זמן בעסק יודע שאין פורמולה אחת מנצחת שתעבוד באותה אפקטיביות בכל המקרים, ובטח שלא יחשוף את מה שהוא יודע למתחרים, ובחינם.
  לעניין התוצאות של הסקר: כל אתר מתחרה בתחומים שונים סביב מילות מפתח שונות. לפעמים אסטרטגיה טובה עושה תוצאות טובות יותר מ- X קישורים או חישוב דקדקני של אחוזי מילות המפתח בדף שנמצא 6 קליקים מדף הבית.
  מה שחסר לי ויכול להשלים את התמונה של התשובות בסקר הוא כמה מבעלי האתרים שמדורגים גבוה בגלל דחיסת מילות מפתח סובלים מ- bounce rate של 60% ויחס המרה של 1.2%…או סבלו מענישה של גוגל בשלב כלשהו.

 3. shooky מאת

  @דרור – אני חושב שאתה צודק שקידום "עיוור", בלי תוכנית ובלי אסטרטגיה, בדרך-כלל לא מגיע רחוק. וברור שכל מקרה לגופו וכו' וכו'. ה-Ranking Factors, גם בגירסאות הקודמות וגם בזו, לא עוסק בשטויות כמו Keyword Density אלא בשאלות קונקרטיות שקשורות למידת ההשפעה של פרמטרים שונים. שאלות כאלו הן חשובות מאד כשאתה רוצה להחליט איפה לרכז משאבים ומגדיר סדרי עדיפויות.

  אני מודה שהפעם הפרוייקט די מאכזב, אולי בגלל שחסרים כאן התותחים מגירסת 2007. גירסת 2007 הייתה מאירת עיניים ומלאה תובנות וזו קצת עמומה ולא מחדשת יותר מדי.

 4. דרור

  keywords density (רק בשביל לחדד ת'נקודה) בעיני זה לא שטויות, אבל הניסיון לעבוד דרך נוסחה בעיני היא קצת מצחיקה. יש משהו שאהבת מהפרוייקט ב 2007 ?

 5. shooky מאת

  אין לנו ויכוח בעניין ה-KD, ובאופן כללי יש רבים שמבינים מרכיבים שונים של האלגוריתם בצורה מאד שטחית, אבל זה לא מה שעשו SEOMOz. הפרוייקט של 2007 היה הרבה יותר ממוקד והציג יפה מאד את סדר העדיפויות הטקטי של עבודת הקידום. היו שם גם כמה הערות חכמות ומעוררות מחשבה של המשתתפים.

השאר תגובה