אירוע השנה בחיפוש: WolframAlpha עולה לאוויר

WolframAlpha, פרוייקט מגלומני של המדען הבריטי סטיבן וולפרם, הוא הדבר הכי מדהים שנראה בתחום החיפוש כבר הרבה זמן.

זהו, סופסוף עלה.

קודם כל, התשובה היא לא – WolframAlpha הוא לא מנוע חיפוש "טוב" יותר מ-Google. קודם כל, משום שהוא לא ממש מנסה להתחרות בו, אלא עושה דברים אחרת לגמרי – הוא לא מחפש דפי רשת אלא מידע. בגדול, Wolfram מתממשק למסדי נתונים ומאגרי מידע במגוון רחב של נושאים, ויודע לשלוף את כל הנתונים הרלוונטיים לשאילתא בשפה חופשית ולעבד אותם למשהו קוהרנטי.

WolframAlpha
לדוגמא, אם חיפשתם Israel vs. Sweden הוא יציג לכם השוואה עם נתונים דמוגרפיים, כלכליים, גיאוגרפיים (כולל מפות) וכו' של שתי המדינות. אם תשאלו אותו כמה קלוריות יש בחומוס, הוא יספק לכם גם את שאר הערכים התזונתיים של המאכל, השוואה למאכלים אחרים, וכמובן – אפשרות לבחור אם הנתונים יתייחסו לחומוס ביתי או חומוס מקופסא.

כל זה, ממש על קצה המזלג. אם אתם רוצים להבין באמת את הכוח של הכלי הזה, לכו וצפו בסרטון (ותודה לגל). ארוך, אבל שווה כל שנייה מחייכם.

2 תגובות בנושא “אירוע השנה בחיפוש: WolframAlpha עולה לאוויר

 1. אוריאל

  הי שוקי,
  זה באמת די מדהים.
  אבל:
  1)הוא לא תומך בעברית.
  2)הוא נותן רק נתונים מאוד בסיסיים. כשאני כותב לו Benjamin Netanyahu סביר להניח שאני רוצה יותר מידע מאשר באיזה תאריך הוא נולד ובראש איזו מדינה הוא עמד.
  3)הוא הרבה פעמים נותן לך המון מידע לא רלוונטי, אבל לא נתן לך את המידע הבסיסי. אם אני כותב לו Y^2=100 אז הוא יתן לי כל מיני גרפים מתמטיים לא ברורים אבל הוא לא יתן את התשובה Y=10.

  מה שכן, זה באמת מוצלח אם אתה צריך להשוות למשל בין שתי מדינות, למרות שהוא נותן רק נתונים מאוד מאוד בסיסיים..

השאר תגובה