סיכום השנה האישי של פייסבוק: רמז עבה בשבילכם

סיכום השנה האישי שלכם בפייסבוק עשוי לעורר בכם נוסטלגיה, אבל זהו גם כלי חיוני להבנה טובה יותר של השימוש שלכם בפייסבוק. אם תתעמקו, תנתחו ותיישמו, עלולים לקרות שני דברים: תקבלו יותר לייקים ותתחילו לפתח חיים. 

בימים האחרונים הופיע בפרופיל הפייסבוק שלכם כפתור (כמו זה שמופיע כאן מצד שמאל) שמפנה לסיכום השנה שלכם בפייסבוק ("Year in Review") – לא סיכום כללי של מעללי הזולת אלא סיכום שנה אישי, של "20 הרגעים הגדולים שלכם בפייסבוק" בשנה החולפת.

הפניה לסיכום השנה האישי שלכם בפייסבוקבשונה מניסיונות אחרים לייצר "סיכומים" כאלו, כולל באפליקציות פייסבוק שונות או בפיצ'ר ה"Activity" של השירות Klout למשל, נראה שה-Year in Review של פייסבוק באמת עובד. כלומר, יכול להיות שהאלגוריתם ששולף סטטוסים נבחרים מהוול שלכם, עושה את זה לא רק על בסיס ספירת השיתופים, הלייקים והתגובות שקיבלתם.

יכול להיות שפייסבוק עלתה על משהו (כגון, על אלגוריתם מוצלח למדידת "sentiment") ויכול להיות פשוט שהיא משקללת לתוך החישוב נתונים שהיא לא מספקת לאחרים באמצעות ה-APIs שלה.

מה שבטוח, כך או כך, או לפחות מאד סביר הוא א) שפייסבוק כן מייחסת חשיבות גדולה לרמת האינטראקציה של סטטוסים שאתם כותבים עם האקו-סיסטמה שלכם. הרגעים הגדולים שלכם, למרות הכל, יהיו כולם גם רגעים שבהם קיבלתם הרבה לייקים, שיתופים ותגובות. ב) שסיכום השנה שלכם, כפי שפייסבוק רואה אותו, הוא כלי מצויין למשווקים ולכל מי שרוצה לפתח ולחזק את פרופיל הפייסבוק שלו ואת השפעתו במדיה חברתית בכלל.

הרגעים הגדולים שלי בפייסבוק

בסופו של דבר, הרגעים הגדולים האלו, הם הרגעים שבהם אלגוריתם הדירוג של פייסבוק – בגירסה מסוימת שלו – העריך שאתם במיטבכם, הכי מעניינים או הכי משפיעים. ריכוז נוח שלהם הוא הזדמנות עבורכם למצוא את הקו המקשר, ולנסות לזהות את התכנים, השפה ו/או הטיימינג, שהופכים אתכם כוכבים לרגע.

לדעתי הרשימה הזו, מלבד להיות מין פרויקט סופשנה מגניב, היא אולי גם רמז עבה מצד פייסבוק – קצה חוט שניתן להשתמש בו כדי להפוך את השימוש שלכם ושל חבריכם בפייסבוק ליותר מעניין, יותר אפקטיבי, יותר אינטראקטיבי. אם יש לכם מזל, אלו באמת רגעי השיא בחייכם בשנה החולפת, ואם תשכילו ללמוד אותם ומהם אז יש סיכוי שבשנת 2014 ממש יהיו לכם חיים. תחשבו על זה.

השאר תגובה