5 בלוגים על SEO שכדאי להכיר

יש עוד רבים, ובפוסטים עתידיים אתן עוד המלצות, אבל החמישייה הזו היא בהחלט מקום טוב להתחיל בו.

Matt CuttsMatt Cutts. בתור אחד מהמעטים בגוגל שמותר להם לדבר בחופשיות על האלגוריתם ועל SEO, הבלוג של מאט הוא מקור לא אכזב לאינפורמציה חיונית, ומדי פעם גם לדיסאינפומרציה מתוכננת היטב (צפו, למשל, בסרטון הוידאו שבו הוא מסביר את המדיניות בנושא קישורי Nofollow), היישר מבטן המפלצת. אז לא, לא צריך לקבל את כל מה שהוא אומר כמובן מאליו, אבל כדאי לעקוב בדבקות ולו כדי להבין מה נחשב "חשוב" בעיני גוגל.

Michael GrayGraywolf's SEO Blog. הבלוג של מייקל גריי, מוותיקי קהילת ה-SEO, עורך אתר חדשות החיפוש ThreadWatch (ומעורב בחצי תריסר אתרים נוספים, בכל מיני תפקידים), מרואיין פופולרי ומרצה מבוקש בכל כנס משמעותי בענף. הבלוג של גריי הוא מקור חשוב ומתעדכן תכופות למידע מגוון על כל מה שקשור ל-SEO, בלוגים, SMO ו-Monetizing, עם דגש מיוחד על וורדפרס (תוספים, ערכות עיצוב, טיפים וכו'), אדסנס, טוויטר ושירותי רשת עם אוריינטציה "חברתית".

ProBloggerProBlogger. הבלוג של דארן רוז, אוסטרלי ממלבורן, שהיה לאחד הראשונים בעולם שהפכו לבלוגרים במשרה מלאה. רוז הוא גם ממייסדי רשת הבלוגים b5media, שקמה ב-2005. ProBlogger הוא מקור חשוב לכל מי שרוצה להפוך לבלוגר מקצועי. זהו בלוג עם אלפי פוסטים על כל מה שקשור לבלוגינג, כולל ההיבטים הייחודיים של קידום בלוג, בניית קהילה, כלי מונטיזציה שונים וכו'. יש מומחים גדולים ממנו ל-SEO, אבל רוז תמיד שווה קריאה.

Aaron WallSEO Book's Blog. הבלוג ההיפר-פופולרי של אהרן וול, מכוהני הקידום האורגני והאיש מאחורי SEO Book, פחות או יותר התנ"ך של קידום האתרים. וול, מתכנת בהכשרתו, מציע לקוראיו באתר שלו קורסים מקוונים ומגוון כלים שימושיים שפיתח בעצמו, בראשם התוספים המצויינים SEO For Firefox ו-Rank Checker. בבלוג שלו הוא עוקב אחרי החידושים בענף החיפוש, מסביר עקרונות שונים וטכניקות קידום, מפריך מיתוסים ועוקץ את גוגל בכל הזדמנות. מומלץ.

SEOmozSEOmozBlog. מלבד הרבה מידע מקצועי (ומשעמם בדרך-כלל) על תעשיית השיווק באינטרנט, הבלוג הקבוצתי של ראנד פישקין וצוות SEOmoz מציע מדי פעם טיפים, סיפורי מקרה ועדכונים חשובים, שיעזרו לכם להתמקד ולשמור אצבע על הדופק. הבלוג הזה הוא חלק מאחד האתרים החשובים ביותר בתחום, שמציע שפע של כלים ומדריכים ואת ה-Search Engine Ranking Factors, מסמך מכונן שמיותר לעסוק ב-SEO לפני שקראתם אותו.

השאר תגובה