קידום אתרים באמצעות חתולים

מדוע וכיצד קידום אתרים הופך למשימה הרבה יותר פשוטה כשאתה מצוייד בחתול ומצלמה, וכיצד זה קשור למונח "תוכן איכותי".

מקדמי אתרים, אנשים שלעיתים קרובות נמצאים במרדף אחרי הרעיון הבא או הלינק הבא, נוטים לפעמים להחמיץ כלים ופתרונות שנמצאים – במובן המילולי ביותר – תחת אפם, שלא לומר על הברכיים (ולעיתים על המקלדת, המסך, ליד המדפסת כדי להבין מה בדיוק היא עושה ואיך אפשר לאכול את זה, וכו').

כבר זמן מה אני טוען שחתול הוא אחד מאמצעי הקידום האורגני היעילים ביותר – וזה בלי שהזכרנו את התועלות הרבות האחרות שלו (כמו להתבטל כל היום, לשרוט את הספה, להחביא עטים ומציתים וכו').

יש לכך כמה נימוקים הגיוניים. ראשית, האינטרנט כמו שכולנו יודעים, נוצר בשביל פורנו ותמונות חתולים.

שלא במפתיע, היפנים היו הראשונים להבין מה זה אומר, פרקטית, כשרוצים לעשות כסף בימינו – ולכן האייקונים הגדולים ביותר של עידן האינטרנט (לא כולל כמה כוכבניות פורנו, כנראה) הם חתולים דוגמת Hello Kitty התאגידית או Maru, שהוא מסמלי היזמות הזעירה (4.5 ק"ג) בימינו.

סיבה נוספת לכך שחתולים מסייעים לקידום אתרים, ובמיוחד בתחום הספציפי של לשיפור המרות (Conversions),  היא שהם יודעים למקם את עצמם בתבונה במרחב. הוגי הפנג שווי הסינים הבינו כבר לפני אלפי שנים את התרומה של החתול לזרימה טובה יותר של צ'י במרחב. לאדם שנמצא במחיצת חתול מספיק זמן, יהיה קל יותר לשאול ולענות על שאלות כמו: מהי הנקודה הכי גבוהה/חמימה/רכה בחדר? היכן צריך משהו (או מישהו) להימצא כדי לזכות במירב תשומת הלב? וכדומה.

חתולים הם גם מומחי קריאה לפעולה ("Call to action"). השפה המורכבת שלהם כוללת מילים רבות בהן הם מדברים בינם לבין עצמם, אבל יש להם מילה אחת ("מיאו") שגם בני אדם יכולים להבין (זוגתי המבריקה אחראית על הגילוי הזה – חתולים לעולם לא אומרים מיאו זה לזה). משמעות המילה היא, כמובן: "אוכל!".

רוב החתולים בקיאים בשיטות נוספות למשוך את תשומת לבם של בני אדם, במיוחד האדישים וקרי הלב שביניהם שלא מבינים או לא מגיבים מייד למילה פשוטה כמו "מיאו!". חלק מהשיטות והאמצעים (ראו הסרטון המופלא שבהמשך) חורגים ממה שניתן ליישום בקוד תכנותי קלאסי או במערכות ניהול התוכן (CMS) הנפוצות, אבל סביר להניח שזה רק עניין של זמן.

אלו רק כמה דוגמאות לתועלות העצומות הטמונות בחתולים עבור מקדמי אתרים. יכולתי להביא עוד רבות, אבל נדמה לי שהרעיון הובן. הייתי לוקח אותו צעד נוסף קדימה, וקובע שכאשר מדברים על "תוכן איכותי" לעיתים קרובות הכוונה היא לשימוש בתמונות של חתולים כדי לשפר משמעותית תוכן "רגיל" (ראו למשל הדוגמא הזו). זה אף פעם לא קשה מדי ליצור תוכן איכותי כשיש לך חתול ומצלמה.

ורק למקרה שאתם לא מכירים: הסרטון הפותח של סדרת Simon's Cat (עם 23 מיליון צפיות ביוטיוב נכון לעכשיו).

7 תגובות בנושא “קידום אתרים באמצעות חתולים

 1. shooky מאת

  תודה, אבל כמובן שמה שאמרת על חתולים זו שטות גמורה. חתולים הם לא פחות "נאמנים" מכלבים. כלבים הם חיות להקה ובתהליך החינוך שלהם הם לומדים שמעמדם בלהקה נמוך משל בני אדם. כשכלב מתבלבל וחושב שמעמדו גבוה יותר – הוא תוקף בני אדם ללא היסוס. בקיצור: חיה אותוריטרית, מאד אינטליגנטית אבל לא חכמה במיוחד.

  חתולים הם גם לא "כפויי טובה". אם אתה מבין איך לטפל בחתול הוא נקשר אליך ומעניק לך אהבה בלי גבול. בניגוד לכלבים, ובדומה לבני אדם עם כבוד עצמי, לא מספיק שתגיד להם שלום להם כדי שיכשכשו בזנב – צריך להעניק להם תשומת לב ולכבד אותם.

 2. יורם

  הויכוח הנצחי בין חובבי חתולים לכלבים.
  גם מה שאתה אמרת שוקי על חתולים וכלבים הוא מוטה ומשוחד  ונראה לי שאתה מהשרופים על חתולים.
  זה שכלב יכול לתקוף את בעליו במידה והוא מרגיש שמעמדו גבוה יותר, זה נכון.
  חתולים לא תוקפים? הצחקת אותי! האצבע שלהם (או יותר נכון הטופר שלהם) הרבה יותר רגישה על ההדק. חתולים תוקפים בתדירות רבה יותר ברגע שמשהו לא מוצא חן בעינייהם. כמו לדוגמא ילד קטן שמורט להם את האוזניים. זה לא כל כך קורה עם כלבים.
  לגביי מי יותר חכם כלב או חתול, אתה מוזמן לקרוא את הדיון הבא > http://www.pet-place.org/viewtopic.php?f=2&t=43
  כבוד עצמי?
  עוד טענה ששגורה בפיהם של חובבי החתולים המושבעים. שטויות! זה פשוט קשור להבדלים שבנוחות בביות החיה. וזו גם הסיבה שהחייה שבוייתה לראשונה היתה כלב ולא חתול. דרך אגב, גם לכלב צריך להעניק תשומת לב.
  ורגע של פסיכולוגיה בגרוש..
  אני מכיר לא מעט חובבי החתולים (אלה שממש חזק בקטע) רבים מהם הם טיפוסים אגוצנטרים שחושבים קודם כל על הצרכים שלהם וזה האמת די מפתיע אך אולי גם מובן שדווקא הם כל כך מעריצים חתולים (שנחשבים לחיות הרבה יותר אגוצנטריות מכלבים). כנראה זה משהו שקשור לסגידה למודל לחיקוי.
  ולעיניינו לגבי קידום אתרים באמצעות חתולים. אין לי ספק שזה עובד הרבה יותר טוב מאשר עם כלבים. יש יותר חובבי חתולים מאשר חובבי כלבים ובאופן שאינני יכול להסבירו. בדרך כלל אותם חסידי חתולים מושבעים הם יותר פנאטים בדאגה שלהם לשלום חתולי העולם מאשר חובבי הכלבים. לכן אני מניח שתמונות וסרטונים של חתולים יעשו את העבודה בצורה טובה יותר
   

 3. יורם

  גילוי נאות
  אני מאלה שאוהבים גם חתולים וגם כלבים אבל יותר את הכלבים.
   

 4. אופיר

  פתאום אני רואה את התגובה שלך פה שוקי- לגבי העובדה שחתולים לא עם בוגדני
  לצערי אתה טועה הפעם – חתולים בוגדניים במיוחד, אני מכיר אנשים שמשקיעים את הנשמה בחתול זבל שלהם, והם מלאים בשריטות
  בקיצור, כלבים, כמו שבטח אתה יודע, הם עם אנושי וחברי, עם טוב לב שתמיד שמח כשאתה מגיע, טוב לב כמו של כלבים קשה למצוא בכל בע"ח אחר
  אבל, בסופו של דבר, כולם חיות, וצריך לאהוב את כולם בצורה שווה…

השאר תגובה