אפקט ערוץ 2

במוצ"ש אחד לפני קצת יותר משנתיים, הוצגה בערוץ 2 כתבה על קידום אתרים. הכתבה נפתחה בכמה שניות בהן עבדכם הנאמן הספיק לומר א) שהקים בלוג חומוס ו-ב) שהבלוג הגיע למקום הראשון בגוגל עבור המילה "חומוס".

בין לבין היו עוד כמה מילים, כמובן (כמו "קידום אורגני", "Linkbait" וכו') וקצת הצטערתי שהן נשארו על שולחן העריכה, אבל באמת שלא צריך להיות קטנוניים – כל שנייה של חשיפה בכלי תקשורת כמו ערוץ 2 שווה את משקלה בזהב.

הנה הכתבה החביבה הזו. אחריה כמה מילים.

אז מה, כמה שווה הופעה בערוץ 2 במספרים? זהו, שאני לא יודע. האחסון (GoDaddy בזמנו) פשוט לא הצליח להתמודד עם התנועה הנכנסת ואחרי שנחתו בבלוג כ-1500 גולשים, בתוך דקות, הבלוג קרס. אפילו במספרים של אותם ימים – והרבה טחינה זרמה מאז בבלוג – זו הייתה אכזבה. אזכורים צנועים בידיעות, ynet, וואלה וכלי תקשורת נוספים שלחו אליי כבר גולשים במספר כפול ומשולש. ערוץ 2 בפריים-טיים מסוגל ליותר.

מה שנשאר זה בעיקר להפיק לקחים: כמו שיש Digg Effect כך יש "אפקט ערוץ 2". התנועה ששולח ערוץ טלוויזיה, בשונה מאזכור בכתבה בעיתון או אתר חדשות, לא מתפזרת על-פני מספר ימים או לפחות מספר שעות. כמו שלימד אותי המקרה הזה, היא מגיעה ב"פיק" קצר שלא נמשך יותר משעה-שעתיים. צריך להיערך לה מבעוד מועד אחרת היא הולכת לאיבוד.

תגובה אחת בנושא “אפקט ערוץ 2

השאר תגובה