ארכיון הקטגוריה: תוכן איכותי עובד

7 טיפים שיעזרו לכם להישאר מעודכנים בלי להשתגע

7 טיפים על מקורות מידע ועקרונות עבודה שיעזרו לכם לשמור אצבע על הדופק, לשמור את הידע שלכם בענייני SEO מעודכן ואפקטיבי, ולא לרדת מהפסים תוך כדי.

ישנם רבבות אתרים, בלוגים, פורומים, דפי פייסבוק ומקורות נוספים שמוקדשים ל-SEO ולשיווק באינטרנט בכלל. אם אתם עוסקים בתחום יותר משבוע, רוב הסיכויים שאתם כבר מנויים על מספר דו-סיפרתי של מקורות כאלה ומוצפים באינפורמציה. בפוסט הזה אנסה להציע גישה שיטה פשוטה יותר, מינימליסטית.

הניסיון מראה שעם בחירה נכונה של מקורות המידע וצורת עדכון (מנוי על ניוזלטר, RSS, מעקב אחר חשבון טוויטר וכו') מבזבזים פחות זמן ומשיגים תוצאות טובות יותר. כלומר, תוכלו לקלוט יותר אינפורמציה בפחות זמן, כך שיישאר לכם זמן שבו ממש תוכלו… לעבוד. להמשיך לקרוא

לא, זה לא ויראלי

השיווק הויראלי (Viral Marketing), מונח שחוק בן 25 שנה שמעולם לא הוכח שיש בו יותר ממיתוס, מסרב למות. לדעתי זה לא בגלל ריבוי ההצלחות אלא בעיקר בגלל האצבע הקלה מדי על ההדק של אנשים שמנסים להסביר תופעות אינטרנטיות ללא ידע מספיק.

כבר הסברתי כאן בעבר מדוע אני אני לא אוהב את השימוש במונח "שיווק ויראלי" ובדרך-כלל מתייחס למי שמשתמש בו בספקנות ובחשד. הרעיון הויראלי יפה מאד בתיאוריה, אבל באופן מעשי הוא משמש לעיתים קרובות מדי כדי למכור משהו או כדי להסביר תופעה שלא מובנת לצופה, שהוא – מה לעשות – לרוב לא איש מקצוע מתחום השיווק באינטרנט.

בכל פעם מחדש אני מתפתה לחשוב שהמונח מתחיל למצות את עצמו ואולי הוא כבר קצת פחות פופולרי, ואז מגיע מדור חדש באתר חדשות גדול או בערוץ טלוויזיה פופולרי, עם המילה "ויראלי" בכותרת שלו.

התחביב הזה שלי נמשך כבר שנים ונראה שעם הזמן המצב לא משתפר אלא רק מחמיר. לפי Google Trends (להלן) בשלוש השנים האחרונות המגמה היא כלפי מעלה (למרבה הצער, לנ"ל אין נתונים מוקדמים יותר מ-2011. אגב, אתם מוזמנים לחפש ולראות שכותרות עם המילה "ויראלי" לעיתים נדירות עוסקות במחלות ולא בסרטונים "ויראליים"):
חשבתי שאולי זה רק אני, אבל בבדיקה נוספת ב-Trends ניכר שהמגמה הישראלית שונה מהמגמה בעולם, שבו הפופולריות של הביטוי Viral Marketing נמצאת בירידה מאז 2008. להמשיך לקרוא

ברכת הבית לענף השיווק באינטרנט

מזוזות כבר החלפתם? חמסה על הראוטר יש? אז כל מה שנשאר כדי להבטיח שברכה תשרה בקמפיינים שלכם, היא ברכת הבית בגירסה ייעודית למשווקים באינטרנט. 

הצעה לנוסח:

לזה דף הבית ולכל האתר, לא ירד ה-CTR
גם בגשם, גם בקור, לא ייפול ה-Quality Score
בזה הדף ובכל הפורטל, לא יישאר אף לינק מובטל
בזה הקמפיין לא תבוא בעתה – למראה הבאונס של דפי הנחיתה

בזה האתר לא תרבה היגיעה – בתיקון הודעות שגיאה
בכל הדפים, תמיד תמיד, יתקבלו ציונים טובים
ב-Google Page Speed
אצל זה הלקוח, שהכל אצלו מושלם ממש –
לא ירדו מיקומים בגלל אלגוריתם חדש

בזה הפייסבוק ובזה הפיד, ירבו הלייקים עכשיו ותמיד
בזה הפרויקט, בחול ובקודש – יתרבו הלידים מחודש לחודש
בזה האחסון היפה והתם, לא יתרחשו תקלות שרת לעולם.

 

עזבו שיווק ויראלי – שיווק קוליפורמי עדיף בהרבה

מהו סוד השיווק הויראלי? האם יש סיכוי לסרטוני יוטיוב שאורכם יותר מדקה? האמנם, אשרי הגפרור שהצית להבות? וגם: על "היחידה לחקירות חומוס", הסרט החדש שיטלטל את המדינה.

מעולם לא אהבתי את שימוש-היתר שנעשה בביטוי "שיווק ויראלי". במשך השנים, ראיתי מקרוב התרחשויות אינטרנטיות בודדות שניתן לכנותן "ויראליות", והרבה יותר מדי מקרים בהם אנשים בחרו בויראליות כהסבר – משום שלא ידעו להסביר אחרת או משום שניסו למכור משהו.

כשהחומוס יצא מחוץ לחוק

"היחידה לחקירות חומוס". כשהחומוס יצא מחוץ לחוק.

לפעמים זה מזכיר קצת את תקופת הבועה בהייטק.

בהסתמך על סיפורי הצלחה שחלקם כנראה מפוברקים (ראו למשל פרשת "אינדונזיה גייט", שגרמה מבוכה לראש הממשלה), מאמינים יותר מדי אנשים שאם רק ירצו מספיק, או ישחקו את המשחק נכון, הם יעלו על הרכבת הויראלית שתקח אותם למחוזות ההצלחה.

יש כאלה שמחפשים את "הנוסחא" או טוענים שכבר מצאו, אחרים טוענים שהכל עניין של מזל. יש את אלה שמשתמשים בבוטים ובספאם כדי לנפח מספרים, מה שכמעט תמיד נגמר רע.

הניסיון מוכיח שכולם חכמים יותר בדיעבד, ושגם מי ש"עשה את זה" לא תמיד יודע להסביר איך.

דפני ליף, למשל – הרי אף אחד מהחכמים שיודעים לומר מה עשתה נכון ומה לא, לא ידעו לחזות את הופעתה או לנבא שהודעה על הקמת אוהל ברוטשילד ב-14 ליולי היא הגפרור שיצית את מחאת ההמונים.

שיווק קוליפורמי 101

אני די משועשע מהביטוי "שיווק קוליפורמי", שהמצאתי בשביל הפוסט הזה, אבל מעבר לדאחקה יש כאן עניין רציני שעוד אקדיש לו בוודאי מקום בפוסטים עתידיים. בינתיים: היסודות. להמשיך לקרוא

קידום אתרים באמצעות חתולים

מדוע וכיצד קידום אתרים הופך למשימה הרבה יותר פשוטה כשאתה מצוייד בחתול ומצלמה, וכיצד זה קשור למונח "תוכן איכותי".

מקדמי אתרים, אנשים שלעיתים קרובות נמצאים במרדף אחרי הרעיון הבא או הלינק הבא, נוטים לפעמים להחמיץ כלים ופתרונות שנמצאים – במובן המילולי ביותר – תחת אפם, שלא לומר על הברכיים (ולעיתים על המקלדת, המסך, ליד המדפסת כדי להבין מה בדיוק היא עושה ואיך אפשר לאכול את זה, וכו').

כבר זמן מה אני טוען שחתול הוא אחד מאמצעי הקידום האורגני היעילים ביותר – וזה בלי שהזכרנו את התועלות הרבות האחרות שלו (כמו להתבטל כל היום, לשרוט את הספה, להחביא עטים ומציתים וכו').

יש לכך כמה נימוקים הגיוניים. ראשית, האינטרנט כמו שכולנו יודעים, נוצר בשביל פורנו ותמונות חתולים.

שלא במפתיע, היפנים היו הראשונים להבין מה זה אומר, פרקטית, כשרוצים לעשות כסף בימינו – ולכן האייקונים הגדולים ביותר של עידן האינטרנט (לא כולל כמה כוכבניות פורנו, כנראה) הם חתולים דוגמת Hello Kitty התאגידית או Maru, שהוא מסמלי היזמות הזעירה (4.5 ק"ג) בימינו. להמשיך לקרוא